Фільм про українця, який привіз у Бразилію бандуру

Украïнсько-бразильський режисер Гуту Пашко представляє фiльм “Iван: повертаючись у минуле” (Iván: De Volta Para o Passado) – про життя Iвана Бойко, якого у 1942-му забрали на працю в Нiмеччину i який у 1948-му емiгрував до Бразилiï, де розпочав робити бандури.

Про це “Історичній Правді” повідомив режисер Гуту Пашко.

У 1942 році Іван Бойко був вигнаний із рідного села на Тернопільщині на примусові роботи до Німеччини. У 1948 році він емігрував до Бразилії і ніколи не повернувся, але залишився вірним культурним традиціям своєї країни за допомогою музики.

68 років опісля, фільм документує повернення 91-річного Івана на батьківщину.

Етнічне різноманіття є одним з ознак Парани, де є колонії різних культур та громад, серед них і українська.

Українська імміграція в Бразилію почалася в кінці XIX-го століття і мала три великі хвилі до 1952 року. Вважається, що українська етнічна група в Бразилії нараховує близько 500 тисяч осіб, з яких 81% проживають в Парані. 100 тисяч з них мешкають у місті Курітіба, серед них і Іван Бойко.

До появи Бойка у Бразилії не існувало культури гри на бандурі.

Трейлер до фільму “Іван: повертаючись у минуле”


“У 2005 році я мав можливість зустрітися з Іваном Бойко щодо зйомок іншого фільму, пов’язаного з історією української іміграції, – розповів для ІП Гуту Пашко. – І одного разу він схвильовано вручив мені два блокноти його щоденника, де згадується про жахи, які він та його родина пережила під час радянського комунізму і в нацистській Німеччині”.

За словами режисера, першою його реакцією було відмовитися, але зрештою він вирішив зробити новий фільм, у якому б сам Іван розповів історію свого життя.

Джерело: http://www.istpravda.com.ua/short/2011/08/31/53631/


Posted in Нові фільми by with Коментування вимкнено.